Tarİh

Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi

Bölümümüze Hoşgeldiniz

 

BÖLÜM HAKKINDA

 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Tarih bölümü 2010 yılında Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi bünyesinde kurulmuştur. Bölüme 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılında, ilk defa lisans ve Yüksek lisans öğrencisi alınacaktır. Bölüme kayıt yaptıran öğrencilerimiz zorunlu derslerin yanında belli kredide seçmeli dersler almak suretiyle mezun olacaklardır. Bölüm kadrosu yeni alınacak akademisyenlerle kısa süre içerisinde tamamlanacak ve daha da zenginleştirilecektir.

 

Bölümün amacı, bütüncü ve kıyaslamalı bir yaklaşımla, modern teknolojilerden faydalanarak, ağırlıklı olarak Türk-İslam Tarihi, genel olarak insanlık tarihinin, özellikle de yakın zamanlar başta olmak üzere bütün dönemlerin dünya tarihi çerçevesinde bilimsel esaslara göre araştırıp incelemek, yeni araştırma yöntemlerini geliştirmek, ayrıca lisans düzeyinde tarih alanında araştırmalar yapabilecek, arşivler, kütüphaneler ve benzeri tarih ve enformasyonla ilgili çeşitli kuruluşlarda çalışabilecek elemanlar yetiştirmektir.

 

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Tarih Bölümü mezunları gerekli özelliklere sahip olmak şartıyla kısa süre içerisinde kurulması planlanan Eskiçağ Tarihi, Ortaçağ Tarihi, Yeniçağ Tarihi, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi ve Genel Türk Tarihi Anabilim Dallarında lisansüstü eğitimi de yapabilecektir

 

© copyright 2013 - Necmettin Erbakan Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı