Meram Tıp Fakültesİ

      Sağlık bilimleri alanında 30 yılı aşkın süredir bölge halkına hizmet veren fakültemiz bünyesindeki, 250’yi aşkın öğretim üyesi ile sağlık ve tıp eğitimi alanında bölgenin öncüsü ve güvencesi konumundadır. 1982 yılında 53 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlayan Meram Tıp Fakültesi bugüne kadar vermiş olduğu mezunlar ve halen mevcut öğrencisiyle Türk tıbbına hizmet etmeye devam etmektedir.   
 
Meram Tıp Fakültesi Temel, Dahili, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümlerinde, 42 Anabilim Dalı ve 26 Bilim Dalı ile güçlü bir Akademik kadroya sahiptir.
 
Meram ilçesi sınırlarında yer alan fakülte ve hastane hizmet binalarımız;  85.415 m² lik hastane kampüsü içerisinde 14 bina ve 70.000 m² ye yakın kapalı alandan oluşmaktadır. Ayrıca kampüs alanı dışında uluslararası akreditasyona sahip Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezimiz hizmet vermektedir.
 
Böbrek, Karaciğer ve kemik iliği nakli gibi organ nakillerini gerçekleştiren Meram Tıp Fakültesi kurulan organ nakil merkezi ile bu başarısını pekiştirmiştir.  Meram Tıp Fakültesi bünyesinde hizmet veren bölgenin en büyük ve ilk Onkoloji Hastanesi ise 2009 yılı Aralık ayında hizmete girmiştir. Bölgenin en gelişmiş teknik donanımına sahip rehabilitasyon ünitesi, yeni doğan ünitesi, yoğun bakım üniteleri ile sağlık hizmetine devam etmektedir.

© copyright 2013 - Necmettin Erbakan Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı