Konya İlahiyat 3. Mezunlar Buluşması Yapıldı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Konya İlahiyat Mezunlar Buluşması Fakülte bahçesinde yapıldı. Açılış konuşmasını yapan Dekanımız Prof. Dr. Ramazan Altıntaş yaşanan hadiselere değindi ve güçlü olmak gerektiği mesajını verdi.

Yüksek İslam Enstitüsü 1962 yılında eğitim öğretime başladığını söyleyen Altıntaş, "1982 yılından itibaren Yüksek İslam Enstitümüz, İlahiyat Fakültesine dönüştürülmüştü. 2011 yılından itibaren de kurulan Konya Üniversitesine bağlandık ve 3 ay sonra da Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerimize devam ettik." dedi.

Marka Bir İlahiyat Fakültesiyiz

Konuşmasında bu tür buluşmaların kaynaşma, kardeşlik ve dostluk adına önemli adımlar olduğunu söyleyen Altıntaş, "İlahiyat Fakülteleri içinde marka olan bir İlahiyat Fakültesiyiz. Şu anda 2500 öğrencimizden 325'i yurtdışından. Mevcut 117 hocamızdan 11'i Ürdün'den, Suriye'den, Amerika'dan gelmişlerdir. Bu da bizim uluslararasılaşmamızda önem arz etmektedir." ifadelerini kullandı.

Dekan Altıntaş, ülkemize ihanet planları yapan, fitne gruplarına fırsat vermemesini Allah'tan temenni ederken, katılımcılara da ayrı ayrı teşekkür etti.

Mezunlardan Abdullah Gencer ise, yaptığı konuşmada toplantıda emeği geçenlere teşekkür etti, bu birlikteliklerin hayırlara vesile olmasını temenni etti. Gencer, milletin, dünya Müslümanlarının ülkemizden alacağı çok şey olduğunu kaydedip, zorlukları birlikte göğüslemenin önemine vurgu yaptı.

Son olarak konuşma yapan İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Toprak, eski günleri yad etmenin önemli olduğunu söyleyip, bu beraberliğin hep devam etmesini temenni etti. "Burada kaynaştığımız gibi inşallah mahşerde de Efendimizin sancağı altında toplanırız." diyen Toprak, nice buluşmalarda beraber olmayı temenni etti.

Mezunlar daha sonra bir dönem oturdukları sıralarda hatıra fotoğrafı çektirdi.