Öğrencilerimizden Kan Bağışı Kampanyası

Fakültemiz öğrencileri ve Kızılay işbirliği ile "Kan ver Can ver!" sloganıyla bir kan bağışı kampanyası düzenlendi.

"Topluma Hizmet Uygulamaları" dersi kapsamında düzenlenen bu bağış kampanyası, başta öğrenciler olmak üzere öğretim görevlileri ve çalışanlar tarafından yoğun ilgi gördü. Topluma hizmet için kan bağışı etkinliği düzenleyen öğrenciler kan ihtiyacına bir nebze de olsa katkı sağlamak istediklerini ve aynı zamanda üniversite öğrencilerinin bu konudaki duyarlılıklarını artırma amacı taşıdıklarını söylediler. Bağış günü öncesinde kan bağışının nasıl yapılacağı, kimlerin bağış yapabileceği ve Kızılay'ın tarihi hakkında bilgi sahibi olan öğrenciler bağış günü stand kurarak diğer öğrencileri de bilgilendirdiler.

Kızılay yetkilileri kan bağışı hakkında "Topluma Hizmet Uygulamaları etkinliği olan kan bağışı hakkında duyarlı olan İlahiyat Fakültesinde okuyan bu gençlerin katılımı ve projeye destekleri bizleri onurlandırdı. Kızılay günlük kan kullanımıyla paralel bir kan alımına sahiptir. Sizlerden alınan her kan mutlaka kullanılmaktadır. Etkinliğe katkı sağlayan öğrencilere hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ederiz." dediler.

Fakülte Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hayri Erten de bu kampanyada emeği geçen bütün öğrencilere, dersin hocası Doç. Dr. Hikmet Atik'e ve Kızılay çalışanlarına teşekkür etti.