Rektör Şeker, Fakültemizi Birincilikle Kazanan Nisanur Mukaddes Uyanık'a YÖK'ün Tebrik Mektubunu İletti

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç 2016-2017 eğitim öğretim yılında her fakülteyi birincilikle kazanan öğrencilere tebrik mektubu gönderdi. Fakültemizi birincilikle kazanan Nisanur Mukaddes Uyanık da tebrik mektubunu Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker'den aldı.

Geleceğe güvenle bakan güzel insanlar yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyen Rektör Şeker öğrencilere bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diledi. Eğitimin önemine dikkat çeken Şeker ülkenin, bilim alanındaki gelişmelere imza atacak gençlerle gelecekte çok daha iyi yerlerde olacağını vurguladı.

2023 Hedeflerimize Sizlerle Ulaşacağız

Saraç mektubunda "Ülkemizin geleceği ve yüksek hedeflerimiz için sizleri fevkalade önemsiyoruz. Sizleri yetiştirirken nitelikli bir meslek sahibi olmanızı, mesleğinizin yanı sıra evrensel değerler ve de kendi kültürümüzün değerleri ile donanarak yetişmenizi arzuluyoruz. Bu süreçte 21. yüzyıl size yaşam boyu, öğrenmeyi zorunlu kılıyor. Üniversite eğitimi, size mesleki bilginin yanında araştırmayı, ifade özgürlüğünü ve farklı fikirlere saygı ile yaklaşmayı da öğretecektir. Bilim felsefesi, insana saygı, yurt sevgisi ve iman duygusu en önemli hayat göstergeniz olmalıdır. Güçlü ve güvenli bir ülke konumunu hedefleyen Türkiye'nin geleceği, sizlerin elinde olacaktır. Sizler yeni beyin gücü ile Türkiye'nin kalkınma odağısınız. Ülkemiz ve milletimiz için vatanperver duygularla çok çalışmalısınız. 2023 hedeflerimize sizlerle ulaşacağız. İnancınızın, çalışma ve yücelme azminizin sonsuz olmasını dilerim. Sizi ve ailenizi başarınız dolayısı ile gönülden tebrik eder, sevgi ile selamlarım." ifadelerine yer verdi.

Fakültemizden Nisanur Mukaddes Uyanık tebrik mektubunu Rektörümüz Prof. Dr. Muzaffer Şeker'in elinden aldı.