İSTEM Dergisi 27. ve 28. Sayıları Yayınlandı ve DERGİPARK'a Yüklendi

                                                       

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü dergisi olarak, 2003'te yayın hayatına başlayan ve 14 yıldır kesintisiz yılda iki defa olarak yayınlanan İSTEM Dergisi27. ve 28. sayıları ile yayın hayatına devam etmektedir.

Derginin 28. sayısı özel olarak, 08.07.2016 tarihinde vefat eden Fakültemiz eski dekanı ve Türk-İslam Sanatları Tarihi Anabilim Dalı Başkanı Sanatkâr Akademisyen Prof. Dr. Ahmet Sâim ARITAN Anısına yayınlandı. 

İSTEM Dergisi'nin yeni yayınlanan 27. sayısında toplam 7 adet te'lif, 1 adet çeviri yazısı,1 adet de gezi notu yer almaktadır.28. sayısında ise toplam 7 adet te'lif, 5 adet Prof. Dr. Ahmet Sâim Arıtan Anısına yazı yer almaktadır.

Türkiye'nin bilimsel ve akademik yapısına çok önemli katkılar sağlayan dergimiz İSTEM, aynı zamanda Aralık 2011'den itibaren ULAKBİM Sosyal ve Beşeri Bilimler Veritabanı'na alınmıştır. Ayrıca Haziran 2013'den itibaren Necmettin Erbakan Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) tarafından desteklenen İSTEM, DergiPark'ta da online olarak erişime açılmıştır.

Aşağıdaki bağlantılardan makalelere erişebilirisiniz:

27. sayı : http://dergipark.gov.tr/istem/issue/27930

28. sayı: http://dergipark.gov.tr/istem/issue/27942

İSTEM DergiPark web adresi: http://dergipark.gov.tr/istem