Ek Yerleştirme ile Üniversitemizi Kazanan Öğrencilerin Dikkatine

Sevgili Öğrencilerimiz;

Kayıt işleminizin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz;

13 – 19 Eylül 2017 tarihleri arasında kayıt hakkı kazandığınız ilgili Fakülte/Meslek Yüksekokul öğrenci işleri birimine aşağıda istenen belgeler ile birlikte şahsen başvurmanız halinde kayıt işleminiz yapılacaktır.

Kayıt için Gerekli Belgeler

1. Lise (ortaöğretim) diplomasının aslı ya da diploma kayıp belgesi. (Liseden (Ortaöğretim kurumundan) 2008 ve önceki yıllarda mezun olanlar için geçerlidir.) (Diploması kaybolan öğrencilerin mezun oldukları ortaöğretim kurumundan kayıp belgesi almaları gerekmektedir.),

2. 6 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf, 

3. İkinci üniversite harcı yada ikinci öğretim öğrencilerinin öğrenim ücretini ödendiğine ilişkin dekont. (Öğrenci numaranız ile Vakıfbank Şubeleri, ATM'leri ve Vakıfbank İnternet Bankacılığından ödeme yapılabilir.)

*Öğrenci Numaranızı ve ödemeniz gereken öğrenim ücreti miktarını öğrenmek için tıklayınız.  

4. Askerlik durum belgesi. (29 yaş ve üzeri öğrenciler için geçerlidir.)

5. Havacılık Yönetimi Programına kayıt yaptıracak öğrenciler; 

*Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığını belgelemek zorundadırlar.

*Ayrıca mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden alacakları sağlık raporu ile belgelemeleri gerekmektedir. (işitme kaybı/eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb.)

5. Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programına kayıt yaptıracak öğrenciler;

*Kayıt tarihinde en fazla 25 yaşında olmak, vücut yapısı düzgün olmak; astım, bronşit, epilepsi, nefes darlığı, renk körlüğü, kekemelik, sağırlık vb. gibi biyolojik bozukluğu olmamak; bayılma, histesi, marazi çarpıntı ve benzeri psikolojik ve sinirsel hastalıklardan herhangi birine yakalanmış olmamak; herhangi bir okuldan disiplin cezası ile uzaklaştırılmış olmamak; boy uzunluğunun erkek öğrencilerde en az 1,67 m., kız öğrencilerde 1,60 m. ve boy uzunluğunun 1 metreden fazla olan kısmı ile vücut ağırlığı arasında +/- 10 kg’dan fazla fark olmamak (vücut ağırlığı ve boy uzunluğu ölçümleri cıplak ayak ve aç karnına olacaktır) gerekir. Kayıt sırasında bedensel ve psikolojik yapısının itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olduklarını tam teşekküllü devlet ve üniversite hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelemeleri gerekmektedir.

 

* MUAFİYET SINAVLARI

*** Ortak Zorunlu Yabancı Dil Derslerinin Muafiyet Sınavı : 20 Ekim 2017 Saat : 14:00 (25 Eylül-04 Ekim 2017 tarihleri arasında başvuru yapılacaktırDetaylı bilgi için tıklayınız.)

(Ortak Zorunlu Yabancı Dil Muafiyet Sınavına Üniversitemize yeni kayıt yaptıran ve ingilizce hazırlık sınıfı okumayacak olan öğrencilerimiz başvuru yapabilir.)